Mis Lotus Tasarım Facebook
Mis Lotus Tasarım Twitter
Mis Lotus Tasarım Instragram

BLOG

 • Gün, günde özel...

  Sazlı sözlü kalbe,ses olmak zordur zor… Bilir neşeyi,kederi, Anlar, sevinci sızıyı, yine de söyler dili titrek, çalar yüreği ürkek. Ha bir eksik, ha bir fazla, ama yanlış ama doğru, şarkılar söz olur ağaçların gölgesinde,alev sarısı yaprakların yol çizgisinde. Çığıracak sesi çıkmayınca, neye yarar çok bildiği güftelerin seferi. Sessiz nameler buluşunca kalp atışlarında belki yeniden umuttur dünden kalan, güne sarılan en dipsiz çığlıklara. Sözün yetmediği yerden devam edecek ruhun savruk külleri. Alıp sazı eline, eşlikte kusur etmeden giyilecek, ateşten gömlekler bedene. O zaman iki yürek, bir nefeste aynı kafeste, çırpınarak aheste, kutsanacak sazın sözün töreninde…. Cevabım evetttt, bir ömür boyu seninle aynı nefesi paylaşmaya, yanıtım evet.
  Tamar Avakyan Atan 04.05.2015 Yazının Devamı
 • Yazar, kalbe ses oldu...

  Sen esip geçmiştin onsekizimde.Nerden bilebilirdim,onca yıl bende kaldığını,bana yandığını. Hiç söylemedin ki sevgili....Söylemedin hiç... Ben bilmedim gezindiğimiz bahçelerde,evimin gülümseyen mahallesinde,umutsuzca dolaşıp beni Tanrıdan dilendiğini hiç bilmedim hiç....Şimdi söylüyorsun. Şimdi söylüyorsun, Kızına,canının canına adımı verecek kadar,melek,meleğim diyecek kadar sende saklıymışım da onu da bilmemişim,bilememişim.... Ama sen gittin sevgili,öylece gittin.Evet itiraf ediyorum, hemde seni bende bırakıp gittin.Ve ben ardından sustum,yutkundum,inceden inceye, dantel dantel ağladım durdum. Oysa, Ah bu ben, ah bu kanatlı kadın, ah bu melek. Kanatlarımda sakınıp sakladığım seni hep gülümseyerek hatırladım.Firuze" nin nefesinde seni hep özledim.Lev"nin firuzesinde, beni gülümseten sana, üzerimde takılı kalan hayran bakışlarına bir kez daha aktım. Duru bir su gibi, bazen volkan gibi, bazen de deli bir rüzgar gibi.... Şimdi,takvimlerden eksilen yorgun yıllara inat, imkansızı ummak belki de bizimkisi. Yılların karlı şubatında, ayların yaşlı onbeşinde, saatlerin amber onyedisinde nıver oldun gelip kondun yüreğin en derinine....gözün yaşlı neminde. DİP NOT: bu mesaj bir meleğin gönül sandığından kopyalanıp, tüm sevenlerin yüreklerine yapıştırılmak üzere kalbin kaleme yazdırdığıdır...
  Tamar Avakyan Atan 04.05.2015 Yazının Devamı
 • Affet dedi, affet...

  Bu gün kendimle randevum vardı. Ona gittim,anlat dedi ben dinlerim. Hadi dök içini at zehirini,konuş benimle. Boğazım düğüm düğüm,anlattım yüreğimin en derinini. Hiç susmadım,susamadım. Bir ara sözler lal oldu dilimde yutkundum,nedense içimdekileri koşturma hissine kapıldım aniden. Her bir sözüm,diğerini geçme kaygısındaydı.ben şaşkın,ben ürkek. Zehir böyle mi atılırdı yürekten.Ruh böyle mi berraklaşırdı sahiden. Koşmaktan yorulunca kalbimin sırları,sıra gözümün yaşına geldi.Onlar sırlarım kadar sabırsız değillerdi belki ama, sıralarını beklemekten yorulmuş bir edayla salıverildiler pınarlarımdan. AFFET dedi, affet artık..... Önce kendini ,sonra seni zehirleyenleri..... Çok istedi gönül çoookkkk seni affediyorum diyebilmeyi. İşte bu çok kalabalıklardaki yalnızlığım,kendimle hesaplaşma telaşıma sebepti bugün. Yüreğimden fırlattığım her söz,duvardaki asılı boş tuvalde yerini buldu.Yüzlercesi,binlercesi en siyahından,en akına tablodaki resmi tamamladı.Artık ruhum bir çerçevede asılı. Elimin tersiyle hıçkırıklarımı siliyorum,gözyaşlarımdaki zemberek alacası sinsice yüzümü yalarken,yarattığı esere imza oluşunun farkında değil.
  Tamar Avakyan Atan 04.05.2015 Yazının Devamı

KATEGORİLER

E-Bülten Kayıt Sizde Bizim hakkımızda
daha çok şey öğrenmek istiyorsanız ...

İletişim Bilgileri

Alkent 2000 Mah. Mehmet Yeşilgül Bulvarı Pelikan Hill Sitesi Almonte B8 Blok D:3   B.Çekmece / İSTANBUL
0212 889 13 93

Müşteri Yorumları

© Copyright - Mis Lotus Tasarım Tüm hakları sakldır.